Jono Meko vizualiųjų menų centras, bendradarbiaudamas su Valstybiniu Sankt Peterburgo Ermitažo muziejumi ir Vilniaus miesto savivaldybe,  rugsėjo 20–21 dienomis Rusijos auditorijai pristato dvi parodas: „Fluxus: Rusijos atlasai“ ir personalinę Jono Meko parodą “Iki pasimatymo, mano draugai….“. Pastarosios atidaryme dalyvaus ir  pats autorius Jonas Mekas.

„Šios parodos – tai neeilinis įvykis Lietuvos kultūroje, nes tai – pirmas kartas, kai Lietuvos menininkai – Jurgis Mačiūnas ir Jonas Mekas bus eksponuojami Valstybiniame Sankt Peterburgo Ermitažo muziejuje“, – sako Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Pagrindinis dėmesys parodoje „Fluxus: Rusijos atlasai“  skiriamas Jurgiui Mačiūnui ir jo kūrybai, taip pat  jo įkurtam FLUXUS judėjimui.

Jurgis Mačiūnas (George Maciunas, gimė 1931 m. Kaune,  mirė – 1978 m. Bostone, JAV) yra išskirtinė asmenybė – menininkas ir meno istorikas, architektas, dizaineris, prodiuseris ir leidėjas, muzikologas ir matematikas, daugybės talentų ir interesų žmogus. Septintajame dešimtmetyje jo įkurtas FLUXUS judėjimas apjungė įvairias meno rūšis ir maištingą ideologiją bei tapo viena įtakingiausių filosofijų šiuolaikiniame pasaulyje.

Sankt Peterburge organizuojamose parodose be Jurgio Mačiūno darbų bus pristatyti ištikimiausių jo bendražygių, FLUXUS judėjimo atstovų darbai iš Vilniuje turimos FLUXUS kolekcijos. Žymiausi jų – G. Brecht, Nam June Paik, Yoko Ono, Mieko Siomi, Ben Vautier ir kiti.

Personalinėje savo parodoje Sankt Peterburge Jonas Mekas – filmų kūrėjas, menininkas ir kuratorius, dažnai vadinamas amerikietiškojo avangardo kino krikštatėviu, pristatys savo filmus  ir autorinę nuotraukų parodą.

Sankt Peterburgo gyventojai ir miesto svečiai parodą galės palankyti iki lapkričio 3 d.

Parodos organizavimo partnerė – Užsienio reikalų ministerija.

Komentuoti

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

%d bloggers like this: